Southern Sound Series Overall Perpetual Trophy
for first overall in the Southern Sound Series

	

2015-6	Bodacious        J Rosenbach, SSSS
2014-5	Nimbus        Mark Harang, TTPYC
      	Dos           Brad Butler	  PMYC
2013-4	Nimbus        Mark Harang, TTPYC
      	Dos           Brad Butler	  PMYC
       	LXIII         Dennis Clark, CYC Seattle
2012-3	Jam    		John McPhail   	  GHYC
      	String Theory   Robert King	  CYC Seattle
2011-2	Absolutely    Charlie Macaulay    CYC Seattle
      	Flim Flam     DeCouteau/Creitz	  SSSS/CYC
2010-1	Dos           Brad Butler	  PMYC
2009-10	Fandango      Jamie Storkman	  GHYC
2008-9	Sidewinder    Mike and Brad Jones	  TYC
      	Lady Bug      Mark Brink	  CYC
2007-8	Teaser II    Jon Thompson	  TYC
2006-7	Sugar Magnolia    Scott Awalt	  SSSS
2005-6	Sidewinder    Mike and Brad Jones	  TYC
2004-5	Morphine      Brad Butler	  PMYC
        Fandango      Jamie Storkman	
2003-4	Declaration of Independence Brian Watkins SYC
2002-3	Strider       Rod Tharp            SSSS
        Courageous    Mackie/Wilmovsky     OYC
        Sidewinder    Mike/Brad Jones	   TYC
        Koosah        Dave Knowlton        SSSS
2001-2	Snake Eyes    Scott Wilson         TTPYC
2000-1	Rev           Mark Harang          CYC S
1999-0  Gadzooks      Gary Martin	   SSSS
1998-9  Eclispe       Brad Butler
        Counterbalance Steve Johnson       CYC S
1997-8  Faithful      Mike Parent          TYC
1996-7  Courageous    William Wilmovsky    SSSS
1995-6  Road Runner   John Hogue            CYC S
        Pakalolo      Paul Faget           PMYC
1994-5  Bondi Tram    William Nelson       TYC
1993-4  Pretzel Logic Gerry Gilbertson / Ken Slattery  TYC
1992-3  Slick         Chester Hilibert     TYC
1991-2	Fandango      Jamie Storkman	   GHYC	
1991-2	Schuss	      Ed Web	           GHYC	
1990-1  Lunch Box     Dennis & Marjie Clark SYC
1989-90 Sidewinder    Mike & Brad Jones    GHYC
1988-9  Fair Dinkum   Richard Creatura     GHYC
        Rev           Jon Thompson         CYC S
1987-8  Spar Trek     Jeff Janders         SSSS
1986-7  Swift Loretta David Bachmeier      CYC T
1985-6  Air Tight     David Gruever / Barry Ward   UW
1984-5  Swift Loretta David Bachmeier      CYC T
1983-4  Keema         Gerald Ehrlick       SSSS
1982-3  Antigua       Stefan Thordarson    CYC T
1981-2  Stinger       Stanley R. Kieszling  TYC
1980-1  Luffly        Jon W. Thompson      CYC T
1979-80 Moonglow II   David D. Nielson     TYC
1978-9  Black Watch   William R. Nelson    CYC T
1977-8  Willy Willy   James Clinton        TTPYC



back : Close trophy window